Vojáci 53. pluku průzkumu a elektronického boje oslavili dvě jubilea a zástupce státního podniku VVÚ byl u toho

Vojáci 53. pluku průzkumu a elektronického boje slavnostním nástupem u Národního památníku 2. světové války v Hrabyni oslavili hned dvě jubilea. 10. výročí vzniku útvaru a 30.výročí působení jednotek elektronického boje v Opavě.

Tuto událost si nenechaly ujít osobnosti z armádní i civilní sféry, včetně 1. zástupce náčelníka generálního štábu generálporučíka Miroslava Hlaváče, zástupce velitele pozemních sil brigádního generála Róberta Dziaka, primátora posádkového města Opavy Tomáše Navrátila a dalších.

Součástí slavnostního nástupu byla ukázka zbraní a techniky všech jednotek 53. pluku. Zájemci si mohli prohlédnout průzkumná vozidla, padáky a ruční zbraně průzkumníků ze 102. průzkumného praporu. 533. prapor bezpilotních prostředků vystavil drony různých typů, techniku geografů a meteorologů představili specialisté Centra ISR. Mezi nejimpozantnější patřil nový mobilní rušič STARKOM, doplňující další vozidla a techniku přistavenou 532. praporem elektronického boje. Celý článek zde.

Vojenský výzkumný ústav, státní podnik je dodavatelem nového mobilního rušiče STARKOM. V současné době státní podnik VVÚ předal do užívání 53. pluku průzkumu a elektronického boje již 4 nová vozidla a další 4 jsou ve výrobě.

Této významné akce se za VVÚ zúčastnil vedoucí sekce Speciální elektroniky a maskování pan Skála.

Převzato z https://acr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/vojaci-53--pluku-pruzkumu-a-elektronickeho-boje-oslavili-dve-jubilea-246339/