Aktuality

Mezinárodní veletrh obranného průmyslu Kielce 2022

V minulém týdnu (6.9.2022 – 8.9.2022) navštívila delegace Vojenského výzkumného ústavu, s. p. v čele s ředitelem, mezinárodní veletrh obranného průmyslu Kielce 2022.

VVÚ, sekce Materiálové inženýrství uspěla ve velké mezinárodní konkurenci a získala projekt EDF2021

Dne 21.7.2021 byly zveřejněny výsledky výzvy European Defence Fund (EDF 2021). Mezi velice úspěšně hodnocené a podpořené projekty se zařadil “Convoy Operations with Manned-unManneD Systems” (COMMANDS), tříletý mezinárodního projekt za 26,835,190.99 Euro, kde je Vojenský výzkumný ústav, s. p. součástí 21-členného konsorcia.

Osobní přínos a angažovanost pracovníků VVÚ v panelu NATO/STO/CSO/SCI

Poděkování ředitele NATO Science & Technology Organization’s (STO) Collaboration Support Office (CSO) Dr. Jiřímu Plachému za dlouholetou práci v panelu NATO STO/CSO/SCI. Pozici českého zástupce v Panelu SCI místo Dr. Plachého převzal po schválení českým národním koordinátorem pracovník VVÚ pan Mgr. Adam Jobánek.

VVÚ aktivity v Evropské obranné agentuře (EDA)

VVÚ se aktivně podílí na směřování evropského výzkumu v rámci Evropské obranné agentury (EDA).

Vojenský výzkumný ústav, s. p. uctil památku hrdiny druhého odboje

Dne 19.6.2022 se ředitel Vojenského výzkumného ústavu, s. p. zúčastnil pietního aktu v Jaroměřicích u Jevíčka u příležitosti 80. výročí hrdinské smrti plk. gšt. Františka Kopuletého, který byl popraven v Kounicových kolejích v Brně jako člen odbojové organizace Obrana národa.

Návštěva EUROSATORY 2022

V minulém týdnu (13.6.2022 – 17.6.2022) navštívil ředitel Vojenského výzkumného ústavu, s. p. výstavu EUROSATORY 2022 v Paříži.

Naše reakce na reportáž ČT1 pořadu Reportéři ČT s tématem opravy pancéřových oken LMV IVECO, který byl odvysílán dne 30.5.2022.

Co v reportáži nezaznělo...

Podpora uživatelů speciálních průzkumných vozidel Iveco S-LOV CBRN a LOV CBRN II

Dalším důležitým krokem je, aby se osádky radiačního a chemického průzkumu naučili správně a efektivně využívat schopnosti nových speciálních průzkumných vozidel Iveco S-LOV-CBRN a LOV CBRN II.

Vojáci 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany Liberec převzali 5 kusů nových chemických průzkumných vozidel S-LOV-CBRN a S-LOV-CBRN II

Vojáci 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany generálmajora Oskara Starkoče převzali 5 kusů nových průzkumných lehkých obrněných vozidel S-LOV-CBRN a LOV-CBRN II. Slavnostní akt převzetí se uskutečnil ve středu 26. ledna v Kasárnách 6. října v Liberci za přítomnosti náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Aleše Opaty, ředitele sekce rozvoje sil MO generálmajora Iva Střechy, ředitele Vojenského výzkumného ústavu, s. p. Pavla Čudy a dalších hostů.

Dodávky chemických průzkumných vozidel S-LOV-CBRN a LOV-CBRN II do AČR zahájeny.

24. listopadu 2021 předal státní podnik VVÚ Brno 1. pár chemických průzkumných vozidel S-LOV-CBRN a LOV-CBRN II do AČR. Byly tak zahájeny první dodávky chemických průzkumných vozidel z celkem 80 vozidel do roku 2023.