Aktuality

Státní podnik VVÚ úspěšně ukončil realizaci strategické zakázky STARKOM

Vojenský výzkumný ústav, s. p. dodáním posledního vozidla rušiče úspěšně realizoval strategickou zakázku STARKOM pro uživatele AČR.

Představitelé státních podniků Ministerstva obrany ČR se ve VOP CZ dohodli na rozšíření vzájemné spolupráce.

Tisková zpráva - Šenov u Nového Jičína, 25.1.2024 Ředitelé státních podniků Ministerstva obrany navštívili VOP CZ a společně se dohodli na posílení vzájemné spolupráce.

Prestižní cena „OSOBNOST ROKU 2023 v obranném a bezpečnostním průmyslu“.

Ředitel Vojenského výzkumného ústavu, s. p. Ing. Pavel Čuda, Ph.D. získal prestižní cenu „OSOBNOST ROKU 2023 v obranném a bezpečnostním průmyslu“.

Státní podnik VVÚ předal AČR další kus rušiče STARKOM

Vysoce mobilní komunikační rušič STARKOM, šestý v pořadí, předán 53. pluku průzkumu a elektronického boje Armády České republiky

VVÚ státní podnik sdílí spot Ministerstva obrany ke dni válečných veteránů „VZDÁLENI V ČASE, SPOJENI ODVAHOU“

VVÚ se také připojila k veřejné sbírce ke dni válečných veteránů, kterou pořádá Vojenský fond solidarity jako společný projekt Ministerstva obrany České republiky a Charity Česká republika.

Státní podnik VVÚ se finančně podílí na zlepšování kvality života hendikepovaných dětí

Vojenský výzkumný ústav, s. p. podporuje finančně klub STONOŽKA, který dlouhodobě zprostředkovává nové možnosti pro hendikepované děti a tím celkově pomáhá zlepšovat kvalitu jejich života.

VVÚ na Dni s evropským výzkumem a vývojem

Dne 9. 10. 2023 zástupci Vojenského výzkumného ústavu, s. p. prezentovali své zkušenosti s řešením mezinárodního projektu EDF 2021 - COMMANDS na Dni s evropským výzkumem a vývojem

Vojáci 53. pluku průzkumu a elektronického boje oslavili dvě jubilea a zástupce státního podniku VVÚ byl u toho

Vojáci 53. pluku průzkumu a elektronického boje slavnostním nástupem u Národního památníku 2. světové války v Hrabyni oslavili hned dvě jubilea. 10. výročí vzniku útvaru a 30.výročí působení jednotek elektronického boje v Opavě.

Brdské STROMSÁZENÍ - přijďte do Jinců zasadit svůj strom

Pozvánka státního podniku Vojenské lesy a statky na BRDSKÉ STROMSÁZENÍ 2023. Akce se poprvé účastní také státní podniky z resortu Ministerstva obrany ČR.

Státní podnik VVÚ úspěšně ukončil realizaci strategické zakázky S-LOV-CBRN a LOV-CBRN II

Vojenský výzkumný ústav, s. p. úspěšně ukončil realizaci dosud největší zakázky v historii podniku, a to dodávky 40 párů lehkých obrněných vozidel S-LOV-CBRN a LOV-CBRN II chemickým specialistům a vybraným jednotkám AČR. 25. července 2023 předal státní podnik VVÚ Brno poslední pár vozidel S-LOV-CBRN I a LOV-CBRN II do AČR.

Ohlédnutí za úspěšným vystoupením VVÚ na IDET 2023

Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET patří mezi největší akce svého druhu pořádané v zemích NATO. Slavnostního zahájení veletrhu se zúčastnila řada významných osobností a hostů. Přes pět set padesát vystavovatelů z 29. zemí zde představilo své exponáty více než třiceti tisícům zejména odborných návštěvníků. Na takovém veletrhu proto nemohli chybět ti, kteří mají v obranném průmyslu významnou pozici. Mezi tyto firmy patří Vojenský výzkumný ústav státní podnik.

Ministerstvo obrany ČR "STARKOM a DAPH z dílny VVÚ získaly Zlatý IDET, v armádách NATO téměř nemají konkurenci"

Komunikační rušič STARKOM a vysoce citlivý detektor nervově paralytických látek DAPH, za jejichž výzkumem a vývojem stojí státní podnik VVÚ, získaly na mezinárodním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky prestižní ocenění Zlatý IDET. Za VVÚ ho převzal ředitel Pavel Čuda.