Aktuality

Podpora uživatelů speciálních průzkumných vozidel Iveco S-LOV CBRN a LOV CBRN II

Dalším důležitým krokem je, aby se osádky radiačního a chemického průzkumu naučili správně a efektivně využívat schopnosti nových speciálních průzkumných vozidel Iveco S-LOV-CBRN a LOV CBRN II.

Vojáci 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany Liberec převzali 5 kusů nových chemických průzkumných vozidel S-LOV-CBRN a S-LOV-CBRN II

Vojáci 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany generálmajora Oskara Starkoče převzali 5 kusů nových průzkumných lehkých obrněných vozidel S-LOV-CBRN a LOV-CBRN II. Slavnostní akt převzetí se uskutečnil ve středu 26. ledna v Kasárnách 6. října v Liberci za přítomnosti náčelníka Generálního štábu AČR armádního generála Aleše Opaty, ředitele sekce rozvoje sil MO generálmajora Iva Střechy, ředitele Vojenského výzkumného ústavu, s. p. Pavla Čudy a dalších hostů.

Dodávky chemických průzkumných vozidel S-LOV-CBRN a LOV-CBRN II do AČR zahájeny.

24. listopadu 2021 předal státní podnik VVÚ Brno 1. pár chemických průzkumných vozidel S-LOV-CBRN a LOV-CBRN II do AČR. Byly tak zahájeny první dodávky chemických průzkumných vozidel z celkem 80 vozidel do roku 2023.