Aktuality

VVÚ, s. p. uzavřel smlouvu s MO ČR na pořízení 80 kusů S-LOV-CBRN

Náměstek ministra obrany pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Daniel Koštoval společně s ředitelem Vojenského výzkumného ústavu Pavlem Čudou podepsali 30. 8. 2018 smlouvu na dodávky celkem 80 lehkých obrněných vozidel (LOV) Iveco pro chemické specialisty Armády České republiky. Do výzbroje AČR pak dva typy těchto vozidel: S-LOV-CBRN I a S-LOV-CBRN II, po 40 kusech v celkové hodnotě 5,111 mld. Kč s DPH dodá náš ústav v letech 2020-22.

Jmenování ředitele Vojenského výzkumného ústavu, s. p.

Dne 22. srpna 2018 jmenoval ministr obrany ČR Lubomír Metnar ředitelem Vojenského výzkumného ústavu, s. p. Ing. Pavla Čudu, Ph.D.

Ocenění ředitele NATO - SCIENCE AND TECHNOLOGY ORGANIZATION

V minulých dnech obdržel ředitel VVÚ děkovný dopis ředitele NATO - Science and Technology organization (NATO/STO), ve kterém oceňuje práci a přínos pana Ing. Radomíra Pavlíka, Ph.D. v mezinárodní pracovní skupině NATO/STO na téma „Technologické postupy detekce ohrožení a odminování cest“ v roce 2017. Pracovní skupina řešila potenciál a omezení technik pro boj proti hrozbě min, improvizovaným výbušným zařízením apod.    V minulých letech (2006, 2012 a 2015) podobná ocenění ob...